Média

Bad rockový kolektiv - ve ,,špatné společnosti“ rozhovor s Milanem Laubem

Začnu klasickou otázkou: Jaké jsou začátky kapely Bad?
Kořeny Badu jsou v punk- metalové formaci, která se jmenovala ,,Boris Neúprosný". Tak nazýval svůj digitální budík sovětské výroby, bubeník z mé bývalé kapely ,,Želví čelo", Pavel Hubatý. Když jsem pak začal psát spíše klidnější rockové písničky, tvrdé jádro kapely si sbalilo fidlátka se slovy, že takový sr..ky hrát nebudou. Zůstal mi jenom baskytarista a dlouholetý kamarád Vlasta Husák. Tak jsem se jal hledat spřízněné duše mezi muzikanty, našel je a kapelu jsme přejmenovali na ,,Bad".

Proč tenhle název?
Dali mi kamarádi někdy kolem mé puberty tuhle přezdívku, vzhledem k mojí náklonnosti ke kapele Bad Company, a už mi to zůstalo.

Jaké je složení kapely?
V kapele se vystřídalo opravdu hodně muzikantů, ale posledních pár let se sestava víceméně ustálila a to mě těší. Kromě mojí ženy Aleny Laub Habertizel, která hraje na akordeon, je tu výtečný kytarista Michal Jelínek, který je v kapele už potřetí, dlouholetá opora- bubeník Michal Franc, Jirka Duben, hrající na takový podivný hybrid Stratocasteru a pětistrunného banja a v neposlední řadě Ivan Bulička, indiánským jménem Stojící Medvěd, starý metalový harcovník, který hrál mimo jiné v kapelách jako Zikkurat, Beatover nebo Autogen.
..... více ZDE

 

Praotec Čech přišel na Říp s kapelou Bad

Bad natočil nový klip, na jakou skladbu to bude? Byli jste jednotní při výběru skladby, nebo rozhodlo hlasování, nebo přišel kapelník s diktaturou proletariátu a řekl, bude se točit?
Natočit videoklip na píseň ,,Všichni jsme Čech“ byl vlastně nápad kamaráda a manažera kapely The Primitives Group Romana Brejchy. Tak jsme, jak je naším dobrým zvykem dva možná tři roky mluvili, až letos to vzala do ruky naše akordeonistka Alena a dokopala nás k činu. Píseň není tak úplně naše, je to česky otextovaná věc od AC/DC -The Jack.

Tak otextovat česky AC/DC může být zajímavé, prozradíte nám, o čem text bude?
Je to o příchodu praotce Čecha na horu Říp z pohledu tam žijících keltských kmenů. Vše je ovšem myšleno jako nadsázka a vtip.

Jak jste pojmuli klip? Jako sestřih koncertu nebo půjde o hraný klip? Jde o první klip Badu, nebo už jste se nějakým klipem prezentovali?
Je to hraný klip, máme to tak rádi. Ty tři roky od nápadu k realizaci jsem promýšlel různé obrazy, pravda, ne všechny nápady se podařilo realizovat a naopak jsme během natáčení dovymýšleli obrazy nové. V minulosti jsme natočili klip na píseň ,,Motorkář“ a i ta je v podobném duchu.
.... více ZDE

Více z této kategorie: « Kapela